STRONA GŁÓWNA  FORUM DYSKUSYJNE  TABLICA OGŁOSZEŃ O NAS  WSPÓŁPRACA  REKLAMA  KONTAKT
Francja, Portal Polakow we Francji - eFrancja.com
Dzisiaj jest 2 gru 2022, o 21:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

NA NASZYM PORTALU MOŻNA PISAĆ BEZ KONIECZNOŚCI REJESTROWANIA SIĘ - ZAPRASZAMY.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Gdzie wymieniacie pieniądze, w Szwecji czy w Polsce? Często wracam do RP i chce wiedzieć, czy to są istotne różnice i czy warto się takim rzezami przejmować. DO tej pory po prostu wymieniałem nawet nie patrząc na kursy, bo wydawały mi się podobne.... Może są jeszcze jakieś sposoby, żeby wyszło jeszcze taniej?

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  

Asystent

Tytuł: Może tu jest to, czego szukasz:                                        Napisane:   dziś

Asystent forum

11:30 am

Jeżeli wymieniasz pieniądze często, to najlepiej załóż konto walutowe w banku Polskim. Dzięki temu będziesz mógł korzystać z dostępnych sposobów wymiany przez internet. Niestety, samo Szwedzkie konto czasami nie wystarczy do takich wymian. W internecie jest taniej niż w jakimkolwiek banku czy kantorze.

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Pan A pisze:
> Niestety, samo Szwedzkie konto czasami nie
> wystarczy do takich wymian.

Jak rozumiem, chodzi o to, że mając Szwedzki i Polskie konto nie można dokonać wymiany? Co do zasady, rzeczywiście. Ale są w sieci serwisy, które umożliwiają bezpośrednią wymianę miedzy kontami w różnych krajach.

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Zorba pisze:
> Pan A pisze:
> > Niestety, samo Szwedzkie konto czasami nie
> > wystarczy do takich wymian.
>
> Jak rozumiem, chodzi o to, że mając Szwedzki i Polskie konto nie można dokonać
> wymiany? Co do zasady, rzeczywiście. Ale są w sieci serwisy, które umożliwiają
> bezpośrednią wymianę miedzy kontami w różnych krajach.

Wiem że kantor liderwalut.pl oferował właśnie możliwość dokonania operacji między kontami międzynarodowymi. Ma też jeszcze kilka innych fajnych funkcji. No ale przede wszystkim ma bardzo dobre kursy co zapewnia sporą oszczędność.

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Wychodzi na to, że najlepiej wymieniać nie w którymkolwiek kraju tylko w internecie. W sumie to wszystko się teraz robi wirtualne. Mam jeszcze pytanie. Czy przez kantory internetowe mogę wymieniać pieniądze jednocześnie wskazując jako odbiorcę konto, które nie należy do mnie?

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Możesz, tyle że nie w każdym kantorze. Dlatego zawsze lepiej mieć dwa swoje konta, żeby nie musieć korzystać z pomocy i kont bliskich. No chyba, że chcesz np. przelewać środki bezpośrednio do kontrahentów, w tym przypadku to mus korzystać z tych kilku kantorów, oferujących opcję przelewu na cudze konta. Ja korzystam z tego kantoru, ma on właśnie taką opcję: https://liderwalut.pl/o-nas/aktualnosci-serwisu/wyslemy-za-ciebie-wymieniona-walute-na-rachunek-osoby-ktora-wskazesz

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
katerfilar pisze:
> Możesz, tyle że nie w każdym kantorze. Dlatego zawsze lepiej mieć dwa swoje
> konta, żeby nie musieć korzystać z pomocy i kont bliskich. No chyba, że
> chcesz np. przelewać środki bezpośrednio do kontrahentów, w tym przypadku
> to mus korzystać z tych kilku kantorów, oferujących opcję przelewu na cudze
> konta. Ja korzystam z tego kantoru, ma on właśnie taką opcję:
> https://liderwalut.pl/o-nas/aktualnosci-serwisu/wyslemy-za-ciebie-wymieniona-walute-na-rachunek-osoby-ktora-wskazesz

Popieram. To bardzo solidny kantor. Sporo lat jest już na rynku i ma bardzo dobrą opinię, zresztą nie bezpodstawnie. Sam korzystam z niego już od dłuższego czasu i nigdy mnie nie zawiódł.

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Z konta w banku na konto w PL to sie zupelnie nei oplaca, :shock: za drogie oplaty. Mam 3 regularne rachunki stale i 4 o zmiennej kwocie. Chce to placic mozliwie najmniejsza oplata, bo sa to sumy niewielkie. Kilka osob mowilo mi o przelewie przez firmy internetowe? ale chce poznac opinie na ich temat zanim zaczne wysylac, bo szczerze troche sie obawiam.. :(

Zgłoś ten post

Odpowiedz z cytatem  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]